KAIP VEIKIA GESINTUVAS?

Visų gesintuvų paleidimo būdas yra panašus: nutraukite plombą ir ištraukite apsauginį kaištį, gesintuvo žarnelę su difuzoriumi nukreipkite į gaisro židinį ir nuspauskite rankenėlę. Gesindami milteliniu gesintuvu ReinoldMax nedarykite pertraukų, o visą turinį išpurškite į gaisro židinį vienu rankenėlės nuspaudimu. 4 kg gesintuvo veikimo laikas 12,7 sekundžių, todėl esant rimtam gaisrui gesinkite gaisro židinį, o ne liepsnas.

Gaisrą sukelia trys faktoriai – degioji medžiaga, kaitra ir deguonis. Gaisras užgesinamas pašalinus nors vieną iš trijų komponentų. Miltelinio gesintuvo ReinoldMax pagrindas – ABC 50% gesinimo milteliai, kurių užpurškus ant gaisro židinio liepsna „uždusinama“ ir taip atskiriamas deguonis. Jeigu gaisras didesnis, gesinkite vienu metu keliais ReinoldMax gesintuvais.

Miltelinis gesintuvas ReinoldMax dėl aukšto veiksmingumo ir teisingos kainos yra populiariausias gesintuvas Lietuvoje. Šio tipo gesintuvai efektyviai numalšina visų tipų gaisrus ir veikia minusinėje temperatūroje nuo -30°C. Gesindami gaisrą patalpoje ar sunkiasvorės transporto priemonės viduje žinokite, kad visi milteliniai gesintuvai sudaro toksinį dulkių debesį, tad pasistenkite neįkvėpti miltelių ir po gesinimo gerai išvėdinkite patalpas. Gesinimo milteliai netirpsta vandenyje, todėl patartina juos gerai susiurbti dulkių siurbliu, o turinį iškart pašalinti.

Po gesinimo praėjus kelioms minutėms gali būti, kad gesinimo milteliai užkimš purkštuką, todėl net jeigu neišpurškėte viso turinio, nedelsdami priduokite gesintuvą naujam perpildymui. Stebėkite, kad slėgmačio rodyklė būtų žaliame fone.
Kartu su ReinoldMax gesintuvu rekomenduojame įsigyti patvarų metalinį laikiklį, vilkikuose, autobusuose, troleibusuose, traktoriuose ar kombainuose tvirtinti. Laikiklio apačioje ir viršuje įmontuotos guminės atramėlės, kurios užtikrina gesintuvo stabilumą autotransporto priemonėje. Gesintuvas fiksuojamas dvejais tvirtais diržais, kurie susegami reguliuojamomis metalinėmis sagtelėmis. Gesintuvų gamintojas, pataria gesintuvą gerai pritvirtinti, kad išvengtumėtė netikėto miltelių išsipurškimo stabdant ar sužeidimų.

Miltelinis gesintuvas ReinoldMax rekomenduojamas naudoti visuomeninės paskirties patalpose, statomų pastatų viduje, šildomuose ir nešildomuose sandėliuose, autobusuose, krovininiuose automobiliuose, kombainuose, garažuose.

 

DARBAS SPROGIOJE APLINKOJE IR TAM SKIRTI DRABUŽIAI

Drabužiuose susidariusi statinė elektros įtampa sukelia iškrovą kuri gali tapti sprogimo priežastimi. Dirbant su kenksmingomis ir lakiomis medžiagomis, gali kilti savaiminio užsidegimo ar savaiminio sprogimo pavojus, todėl dirbantiesiems būtina dėvėti tokius drabužius, kurie netaptų elektros lanko, elektrostatinės iškrovos ar smūgio sukeltu kibirkšties šaltiniu, nuo kurio aplinkoje esantis sprogusis mišinys užsidegtų. Šiuo atveju turi būti dėvimi specialūs apsauginiai antistatiniai drabužiai. Drabužiai iš antistatinio audinio maksimaliai sumažina sprogimo riziką, susikaupus statinei elektros iškrovai. Tai būtina siekiant išvengti statinio krūvio iškrovos kibirkščių, kurios gali būti savaiminio užsidegimo ar sprogimo priežastimi.

Antistatiniai drabužiai nekaupia statinio krūvio. Siuvami iš antistatinio - specialios konstrukcijos audinio, turinčio laidžią giją, kuri išsklaido ir jonizuoja indukuojamą statinį krūvį. Statinį krūvį išbarstančios gijos – tai anglinė arba plieninė šerdis su apvalkalu yra įausta greta standartinių nelaidžių audinio gijų. Darbui paminėtose rizikos zonose siūlome Europos Sąjungos reikalavimus atitinkančią aprangą.

Drabužiai yra pratestuoti pagal šias EN normas: 
EN 61482-1-2, klasė 1 (4Ka) Darbai esant įtampai. Apsauginė apranga nuo šiluminio pavojaus, kurį sukelia elektros lankas. 
EN 1149-5 Apsauginė apranga. Elektrostatinės savybės
EN 13034 Tipas 6 Apsauginė apranga nuo skystųjų chemikalų
EN 11612 A1, A2, B1, C1, E1 Apsauginė apranga. Apranga apsauganti nuo karščio ir liepsnos
EN 11611, klasė 1 A1+A2 Apsauginė apranga dėvima suvirinimo ir panašių procesų metu

CORDURA

Tai prekės ženklas, apibūdinantis specialiomis savybėmis pasižyminčius audinius, dėl kurių jis plačiai naudojamas armijai ir civiliams skirtuose gaminiuose, kuriems keliami dideli atsparumo reikalavimai, tokius kaip karinė bei turizmo ir laisvalaikio amunicija, kuprinės, apranga, avalynė. CORDURA audinys pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu, atsparumu trinčiai ir plyšimams, taip pat drėgmei (impregnuotas).  CORDURA yra du kartus atsparesnė už nailoną ir net iki dešimties kartų atsparesnė už medvilninius audinius. Audinio „gyvybingumo“ testai parodė, jog CORDURA išlieka nepakitusi ir po 3000 skalbimo ciklų, toli gale palikdama medvilnę ir nailoną.

Nors CORDURA audinys sukurtas ir registruotas kaip prekės ženklas DuPont kompanijos 1929 m., ir  iš pradžių naudotas išskirtinai karinėms reikmėms,  šiuo metu jis yra Invista nuosavybė. CORDURA audinys dažniausiai gaminamas iš nailono, gali būti sulietas su medvilne ar kitais natūraliais pluoštais. Nuo 1977 m. atradus būdą dažyti CORDURA audinius atsivėrė plačios komercinio pritaikymo galimybės. Jau 1979 m. CORDURA audinys užėmė 40 proc. rinkos kelioninių krepšių gamyboje. Dėl savo išskirtinio atsparumo trinčiai ir karščiui CORDURA šiandien taip pat naudojama tokių kompanijų kaip Klim, Rukka, MotoPort, Rev'It, Olympia, AeroStich, and Dainese gaminant daugumą motociklininkų aksesuarų.

CORDURA audinys prieinamas įvairiausių formų, svorio ir struktūros, įskaitant versijas, specialiai sukurtas atsparias plyšimui ir spalvų blukimui. Taip pat yra pagrindinio sluoksnio, džinsiniai ir brezentiniai audiniai, turintys savyje Invista 420 nailono pluoštą ir medvilnę, žinomi kaip CORDURA Baselayer, CORDURA Denim ir CORDURA Duck atitinkamai. CORDURA Naturalle audinių kolekcija skirta atkartoti medvilninio audinio dėvėjimo pojautį. Kai kurie CORDURA audiniai sukurti specialiai naudojimui karinėje ir aktyvaus poilsio gamtoje srityse. CORDURA audiniai turi ilgą pritaikymo karinėje srityje patirtį ir daug JAV kariuomenės audinių pavyzdžių paremti CORDURA prekės ženklo specifikacijomis.

 

THINSULATE

THINSULATE® - Sintetinis pluoštas, kuris yra alternatyva kailiui arba pūkams. Labai šiltas audinys (2 kartus šiltesnis už pūkus), naudojamas gaminti kepurėms, pirštinėms ir avalynės pašiltinimui.

Medžiagos privalumai:

· Pasižymi maža absorbcija ir kvėpavimo savybe.

· Greitai džiūnantis.

· Nereikalauja didelės priežiūros.

· Pluoštas daug lengvesnis ir plonesnis nei poliesteris.

POLARTEC THERMAL PRO

Polartec® Thermal Pro® buvo sukurtas, norint suteikti platesnę stilių ir funkcionalumo įvairovę sintetinės vilnos gamybos technologijose. Tobulinant gamybos metodus buvo sukurta audinio struktūra su didesniais privalumais tradicinės avies vilnos atžvilgiu. Šita unikali struktūra padidina audinio visaapimantį efektyvumą ir yra svarbiausia priežastis, kodėl sintetinė  avies vilna visada išliks rinkoje kaip privilegijuotas pasirinkimas izoliacinių audinių gamyboje.

PRIVALUMAI

 •         Šiluma be didelio svorio
 •         Labai gerai kvėpuojantis audinys
 •         Greitas džiūvimas
 •         Tvirtas audinys
 •         Lengva priežiūra
 •         Galima didelė dydžių įvairovė

 

GERIAUSIAS PANAUDOJIMAS

 •         Oro sąlygoms atspari izoliacija

 

TECHNOLOGIJA

Vystant naują ir novatorišką 
mezgimo techniką buvo sukurta Polartec®ThermalPro®, taip buvo ženkliai išplėstos sintetinio poliesterio vystymo į aukštesnius stiliaus ir gamybos lygmenis galimybės.

Gebėjimas reguliuoti pagrindinę šilumą optimaliam komfortui yra pagrįstas šiluminių oro kišenėlių veikimu, kurios gali kaupti karštį, nedarydamos didesnės įtakos kvėpavimui. Masės sumažinimas per atvirus orui kanalus taip pat drastiškai mažina audinio svorį ir didina galimybę maksimaliai suspausti geresniam pakavimui ir laikymui.

HELLY TECH®

Helly Tech® yra vandeniui atsparus kvėpuojantis išorinis sluoksnis tarp Jūsų kūno ir produkto. Jo unikali membrana sustabdo vandens molekulių patekimą į vidų, bet praleidžia drėgmės molekules. Taip Jums leidžiama neprakaituoti iš išorės ir jaustis patogiai iš vidaus.

Kaip veikia Helly Tech® sistema:  

                                           

3 apsaugos lygiai:

BENDRA INFORMACIJA APIE ASMENINES APSAUGINES PRIEMONES (AAP)

Asmeninės Apsauginės Priemonės (AAP) pagal 89/686/EEC Direktyvą yra skirtos apsaugoti vartotoją. Jos yra skirstomos į tris kategorijas.

AAP I Kategorija

I kategorijai priskiriamos asmeninės apsauginės priemonės, kurios apsaugo vartotoją nuo paprastų rizikos veiksnių, kurie gali būti saugiai identifikuoti laiku, be jokio pavojaus vartotojui. Pvz.: bendra dėvėtojo apsauga nuo purvo. Šiai kategorijai priskirtiems produktams EB tipo tyrimo sertifikatas nebūtinas.

AAP II Kategorija

Šiai kategorijai priskiriamos AAP, kurioms gamintojas ar jo įgaliotasis atstovas, privalo pateikti EB tipo tyrimo sertifikatą. Sertifikatas galioja 5 metus. Šios kategorijos produktai apsaugo vartotoją nuo didelės rizikos pavojaus, suteikia pvz.: aukšto matomumo reikalaujančią ar karščio apsaugą.

AAP III Kategorija

Produktai apsaugo nuo mirtino pavojaus ar nuo pavojų, galinčių sunkiai ir negrįžtamai pakenkti sveikatai, ir, kai konstruktoriaus nuomone, vartotojas neturi pakankamai laiko jų tiesioginiam poveikiui įvertinti. Šiai kategorijai priskiriamos AAP privalo turėti EB tipo tyrimo sertifikatą. Sertifikatas galioja taip pat tik 5 metus.

 

DARBO DRABUŽIŲ IR AUDINIŲ EN STANDARTAI

 

EN 343 Europos standartas nustatantis reikalavimus AAP, apsaugančioms prastomis oro sąlygomis.

Standartas apibrėžia reikalavimus ir bandymo metodus taikomus nuo kritulių (pvz. lietaus, sniego), rūko ir žemės drėgmės saugančių drabužių medžiagoms ir siūlėms, esant temperatūrai iki 5°C. Drabužis išbandytas atsparumo vandeniui (X) ir vandens garams (Y) atžvilgiais. Bandymai yra skirstomi į tris klases.

Nepralaidumo vandeniui reikalavimai:

 •           Klasė 1 = > 8000 Pa prieš pirmą audinio apdorojimą
 •           Klasė 2 = > 8000 Pa po pirmo apdorojimo, ir prieš išankstinį audinio ir siūlių apdorojimą
 •           Klasė 3 (geriausia apsauga) = > 13000 Pa po išankstinio audinio ir siūlių apdorojimo, ir prieš pirminį siūlių apdorojimą.

Kvėpavimo reikalavimai:

 •           Klasė 1 > 150
 •           Klasė 2 20 > = 150
 •           Klasė 3 (geriausia apsauga) 0 > = 20

 

EN 342 Apsauga nuo šalčio.

Priskiriami apsauginiai produktai skirti dėvėti žmonėms, dirbantiems šaltomis sąlygomis, šaldymo sandėliuose. Šiame Europos standarte apibrėžti bandymo metodai ir reikalavimai, keliami nuo šalčio apsaugančių drabužių komplektų (t. y. dviejų dalių kostiumų arba kombinezonų) ir atskirų drabužių charakteristikoms. Į jį neįtraukti specifiniai reikalavimai, keliami galvos apdangalams, avalynei arba pirštinėms, apsaugančioms nuo vietinio atšalimo.

Žemiau pateikiama informacija apie apsaugos lygį. Numeris, pvz.: 0,47 rodo, išmatuotą pagrindinę šilumos izoliaciją, kai yra stovima ir atliekami labai paprasti ar vidutinio sunkumo judesiai. Atitinkamų laikotarpių naudojimo skirtingose aplinkos temperatūrose duomenys išmatuoti lentelėje:

 

EN 14058 Apsauga vėsioje aplinkoje.

Standartas apibrėžia reikalavimus ir bandymo metodus drabužiams, kurie skirti apsaugoti kūną nuo atvėsimo vėsioje aplinkoje  (oro temperatūra -5 °C ir aukštesnė), pavyzdžiui, maisto pramonės sandėliuose, gamyklose. Tokiais atvejais nereikia, kad drabužiai būtų pagaminti iš vandeniui atsparaus arba nekvėpuojančio audinių. Šio tipo AAP yra naudojamos siekiant apsaugoti organizmą nuo vėsios aplinkos.

 

EN ISO 20471:2013 Padidinto matomumo drabužiai.

Šis standartas numatytas drabužių reikalavimams, kurie yra skirti užtikrinti asmens matomumą pavojingose situacijose, nepaisant apšvietimo sąlygų dienos arba nakties metu, esant dirbtiniam apšvietimui (matomumas 24 val.). Efektyvų matomumą užtikrina naudojami fluorescenciniai audiniai ir šviesą atspindinčios juostelės. Tamsa ir blogas matomumas yra pagrindiniai rizikos veiksniai, dirbant lauke. Geras matomumas yra prioritetas geležinkelio, oro uosto ir jūrų uosto darbuotojams. Naujas standartas EN ISO 20471 pakeitė ankstesnį standartą EN 471, tačiau padidinto matomumo drabužiai, kurie yra sertifikuoti pagal EN 471, gali būti ir toliau pardavinėjami ir dėvimi.

 

EN 471 Padidinto matomumo drabužiai.

Europos standartas reglamentuoja reikalavimus šviesą atspindinčioms medžiagoms, kurios turi būti naudojamos padidinto matomumo ir apsauginiams darbo drabužiams. Minimalus matomos medžiagos paviršius, t.y. fluorescencinio tipo medžiaga kartu su šviesą atspindinčia medžiaga yra skirstomos į tris klases: Klasė 3 yra aukščiausios klasės, su aukščiausio lygio matomumu. 1 klasė yra žemiausio matomumo klasė, kuriai dar išduodamas pažymėjimas. Atspindinti juosta yra padalinta į dvi klases, pagal atspindėjimo laipsnį. 2 klasei priklausanti šviesą atspindinti juosta yra aukščiausios klasės.

Viršutinis numeris piktogramoje parodo paviršiaus ir šviesą atspindinčios medžiagos klasę, žemiau esantis numeris nurodo šviesą atspindinčios medžiagos klasę.

 

EN ISO 11611 pakeis ankstesnį standartą EN 470-1, Apranga skirta suvirinimo ir panašių darbų apsaugai.

Drabužiai pagaminti pagal EN ISO 11611 padeda apsaugoti dėvėtoją užsiimant suvirinimo ar kitais panašaus pobūdžio ir panašias rizikas turinčiais darbais. Drabužiai atitinkantys šios direktyvos reikalavimus apsaugo nuo purslų (nedideli išlydyto metalo lašai) ir vadinamųjų suvirinimo rutuliukų, taip pat trumpo sąlyčio su ugnimi ir šiluminio spinduliavimo. Normaliomis suvirinimo sąlygomis, šie apsauginiai rūbai suteikia ribotą elektros izoliaciją iki maždaug 100 V.

Pagal EN ISO 11611, drabužiai yra skirstomi į šias klases, priklausomai nuo jų apsaugos lygio:

1 klasė = apsauga nuo mažiau pavojingų suvirinimo darbų ir situacijų, sukeliančių žemesnių lygių purslų ir spinduliuojamos šilumos procesus.

2 klasė = apsauga nuo pavojingesnių suvirinimo darbų ir situacijų, sukeliančių didesnį pavojų žmogaus sveikatai ar gyvybei.

 

EN 470-1 Apranga skirta suvirinimo ir panašių darbų apsaugai.

Šie drabužiai apsaugo nuo nedidelių išlydyto metalo lašų (suvirinimo rutuliukų) ir nuo trumpo sąlyčio su ugnimi. Apsauginė apranga, dėvima suvirinimo ir panašių procesų metu, nuo karščio ir liepsnos. Ši apsauginė apranga nedega, jei ji netyčia susiliečia su ugnies šaltiniu. Ji apsaugo savo dėvėtoją nuo išlydyto metalo lašų, tačiau nebūtinai suteikia apsaugą nuo didesnių kiekių skystų metalų, išgaunamų vykdant įvairius liejimo darbus.

 

EN ISO 11612 pakeis ankstesnį standartą EN 531, Apsauginiai darbo drabužiai apsaugantys nuo karščio.

Apsauginiai drabužiai skirti suteikti apsaugą nuo trumpo sąlyčio su liepsna ir ne mažiau kaip vienos rūšies šiluminiu šaltiniu. Šiluma gali būti konvekcinė, spinduliavimo arba sukeliama didelių išlydyto metalo lašų - arba gali pasireikšti tokio poveikio derinys. Visada turi būti laikomasi riboto liepsnos plitimo reikalavimų.

 

EN 531 Apsauginiai darbo drabužiai apsaugantys nuo karščio.

Šie apsauginiai drabužiai skirti suteikti apsaugą nuo trumpo sąlyčio su liepsna ir ne mažiau kaip vienos rūšies šiluminiu šaltiniu. Šiluma gali būti konvekcinė, spinduliavimo arba sukeliama didelių išlydyto metalo lašų - arba gali pasireikšti tokio poveikio derinys. Visada turi būti laikomasi riboto liepsnos plitimo reikalavimų. Kylantis deguonies kiekis ore sumažina aprangos apsaugą nuo uždegimo.Įspėjimas: ribotas liepsnos plitimas yra prarandamas, jei drabužiai yra užteršti degiosiomis medžiagomis. Purvini drabužiai gali turėti įtakos ženkliam apsaugos lygio sumažėjimui.

 

EN 13034 Tipo 6 apsauga nuo cheminių skysčių.

Apsauginiai drabužiai su ribota apsauga nuo nedidelių kiekių purškiamų (skystų aerozolių, purškiklių) arba aptaškytų cheminių medžiagų (su žemu slėgiu). Nėra visiškai pilna apsauga nuo skysčių, todėl vartotojas prasiskverbimo atveju privalo imtis tinkamų apsauginių priemonių. Apsauginė apranga yra, pavyzdžiui, naudojama chemijos ir naftos perdirbimo pramonėje, taip pat laboratorijose.Visi reikalavimai yra priskiriami skirtingiems veiklos lygmenims. Tai yra nustatyta EN 14325 Bandymo metodai ir eksploatacinis cheminių apsaugos aprangos medžiagų, siūlių, sandūrų ir sujungimų klasifikavimas.Mokslinių tyrimų testai yra vykdomi su etaloninėmis medžiagomis: H2SO4 (30%), NaOH (10%), o-ksilenu (tirpiklis, neskiestas), butan-1-oliu (tirpiklis, neskiestas). Turi būti užtikrinta, kad skirtingų medžiagų testų rezultatai nebūtų sumaišomi.

Apsaugos klasės:

H2SO4 = 3 klasė

NaOH = 3 klasė

3 klasė = r> 95 %, p <1%

2 klasė = r> 90 %, p <5%

1 klasė = r> 80 %, p <10%

Drabužis nesuteikia apsaugos nuo organinių tirpiklių.

 

EN 1149-3 Tipo apsauga nuo krūvio.

Krūvio toleravimas aprangos paviršiuje. Krūviui pašalinti yra taikomas krūvio perkėlimas per medžiagas, ko pasekoje, nustatomas įkrovos tankis arba paviršiaus potencialas toje vietoje, kurioje krūvis buvo intensyviausias. Tipinės taikymo sritys yra tiekimo įmonės (pvz.: dujų, skystojo kuro, kuro), chemijos pramonė, degalinės, valymo įmonės.Saugus įžeminimas, pvz.: dėvint laidžius batus turi būti užtikrinta batų varža <= 10ex8. Būtina užtikrinti, kad visas jūsų kūnas būtų padengtas (net drabužius dėvint po apsauginiais drabužiais), draudžiama nusirengti sprogioje aplinkoje. Visada su savimi turėkite kitų drabužių susidėvėjimo atveju. Šių drabužių taikymas sprogioje zonoje 0 ir dujų/garų ir oro mišinių sprogimo grupės IIC atveju, reikalauja papildomos apsaugos ir specifinės rizikos analizės. 

EN 1149-5 Tipo apsauga nuo elektrostatinio krūvio.

Šis standartas yra vienas iš standartinių bandymų metodų ir reikalavimų elektrostatinių savybių turinčių apsauginių drabužių serijai. Joje apibrėžiama kaip išvengti pavojingų elektrostatinio krūvio nutekėjimų. Degioje aplinkoje, kuri yra praturtinta deguonimi, šio standarto keliami reikalavimai gali būti nepakankami. Šis standartas netaikomas apsaugai nuo maitinimo įtampos.

 

EN 61482-1-2 Klasė 1.

Standartas patvirtintas remiantis bandymais, kurie imituoja gedimo poveikį kūno priekyje krūtinės aukštyje. Drabužiuose nėra elektros izoliacijos - jame nėra nieko, apsaugančio nuo elektros srovės. Papildoma apsauginė įranga rekomenduojama (pvz.: pirštinės, gaubtai, skydelis) visiškai asmeninės apsaugos tikslais. Visada su savimi turėkite kitų drabužių susidėvėjimo atveju. Šio tipo apsauginė apranga turi būti naudojama dirbant žemos įtampos aplinkoje.

 

PIRŠTINIŲ EN STANDARTAI

EN 420 Bendrieji reikalavimai pirštinėms.

Šis standartas apibrėžia bendruosius saugos, tinkamumo naudoti ir kitus reikalavimus apsauginėms pirštinėms. Pirštinės privalo nesukelti rizikos arba sužeidimų. Pirštinių pH turėtų būti kuo arčiau neutralaus.

Odinių pirštinių pH turėtų būti tarp 3,5-9,5. Didžiausia leidžiama Chromo vertė yra 3 mg/kg kūno svorio (Chromas VI). Privalo būti pateikta konkreti informacija apie pirštinių gamyboje naudotas medžiagas, kurios galimai gali sukelti alergiją. Dydžiai sudaromi atsižvelgiant į sutartą bendrą Europos rankos dydį, pavyzdžiui.: mažas dydis (small) - S.

 

EN 388:2016 Atsparumas mechaniniam poveikiui.

Sertifikatų atnaujinimas privalomas iki 2019 metų rugpjūčio mėnesio, kaip numato asmeninių apsaugos priemonių reglamentas.

EN:388:2016 nurodo reikalavimus, testų metodus, žymėjimus ir informaciją apsauginėms pirštinėms nuo mechaninių pavojų, trinties, ašmenų įpjovimo, įdūrimo, plyšimo ir poveikio. Trinties testas ir Coup testas nuo įpjovimo buvo papildytas 2 testu nuo ašmenų įpjovimo ir neprivalomu papildomu atsparumo poveikiui testu.

Žemiau simbolio atsirado nebe 4, o 6 skaitmenys. Kiekvienas jų reiškia atsparumo lygį, kuris nustatytas bandymų metu prieš tam tikrą poveikį. Pirmasis skaitmuo rodo atsparumą dilimui, antras – atsparumą apvalių ašmenų įpjovimui, trečias – plyšimui, ketvirtas – pradūrimui, penktas - atsparumas tiesių ašmenų įpjovimui ir neprivalomas šeštas - atsparumas poveikiui.

Kiekvienas bandymas suteikia tam tikrą veiklos įvertinimą, pagrįstą penkiais veiklos lygmenimis. Tai leidžia dėvėtojui ar sveikatos ir saugos specialistams pasirinkti pirštinės su tinkamu įvertinimu. Pavyzdžiui pirštinės su 4 lygiu dilimui yra tinkamos šlifavimo medžiagų tvarkymui ir sunkiųjų įrenginių eksploatavimui. Pjaustymo 5 lygis rodo aukštą pirštinės atsparumą įsipjovus pjaustant metalą, stiklą ir kitas aštrias medžiagas. Kuo didesnis skaičius, tuo didesnis apsaugos lygis.

 

EN 407 Atsparumas terminiams pavojams.

Saugos laipsnis pagal šį standartą, yra patikrintais 6 skirtingais tipais. Kiekvienas jų susijęs su specialiomis apsauginėmis savybėmis. Kuo didesnis skaičius, tuo geresni testo rezultatas.

Bandymų metu buvo patikrinta:

1 Atsparumas degimui.

Pirštinių medžiaga yra ištempiama ir deginama dujų liepsna. Liepsna yra prispaudžiama prie medžiagos 15 sekundžių. Po šio laiko yra matuojamas laikas, kaip ilgai medžiaga arba šviečia arba nudega.

2 Atsparumas kontaktui su liepsna.

Pirštinių medžiaga yra veikiama temperatūra nuo + 100°C ir + 500°C. Tada yra matuojama kaip ilgai trunka medžiagos pirštinių viduje temperatūrą padidinti 10°C nuo pradinės temperatūros (maždaug 25°C). 15 sekundžių yra minimalus priimtas rezultatas. Pavyzdžiui, ženklinant 2 klasę, pirštinės vidinė medžiaga turi būti atspari 250°C karščiui 15 sekundžių, iki kol medžiaga viršija 35°C.

3 Atsparumas oro srautų karščiui.

Yra matuojamas laikas, kiek trunka karščiu iš dujų liepsnos (80kW/kvm) veikiant, padidinti pirštinės vidinės medžiagos temperatūrą 24°C.

4 Atsparumas spinduliavimo šilumai.

Pirštinės medžiaga yra ištempiama priešais 20-40 kW/kvm šilumos šaltin. Vidutinis laikas matuojamas šilumos skvarbai pasiekus 2,5 kW/kvm.

5 Atsparumas išlydyto metalo lašams.

Bandymas pagrįstas skaičiuojant bendrą išlydyto metalo lašų skaičių, kurio dėka temperatūra padidinama 40°C tarp pirštinių vidaus ir odos.

6 Atsparumas išlydyto metalo purslams.

Imituojanti oda yra pridedama iš vidinės pirštinių pusės. Išlydytas metalas supilamas per pirštinių medžiagą. Yra matuojamas bendras išlydyto metalo skaičius gramais, reikalingas sugadinti imituotą odą.

 

EN 374 Atsparumas cheminėms medžiagoms ir mikroorganizmams.

Daugelyje pasaulio šalių yra daugiau nei 15 000 skirtingų cheminių medžiagų, kurios naudojamos daugiau nei 60 000 pramonės produktuose, statybos, žemės ūkio industrijose. Patikrintos ir patvirtintos apsaugos nuo cheminių medžiagų pirštinės yra teisingas sprendimas norint apsisaugoti nuo šių chemikalų. Jūs turite žinoti cheminį medžiagos pavadinimą ir maždaug kiek laiko Jūs turėsite kontaktą su cheminėmis medžiagomis.

(1) Standartas nurodo, kad pirštinės pajėgios apsaugoti naudotoją nuo cheminių medžiagų ir/ar mikroorganizmų. Pirštines pažymėtas šia piktograma turi lydėti 3 raidžių kodas. Šios raidės nurodo ne mažiau kaip 3 chemines medžiagas (iš pateikto 12 standartinių cheminių medžiagų sąrašo), kurių prasiskverbimo laikas ne trumpesnis kaip 30 minučių. 12 standartinių cheminių medžiagų sąrašas:

(2) Nedidelis atsparumas cheminėms medžiagoms arba vandeniui nepralaidžios pirštinės. Jis naudojamas, kada pirštinė nepraleidžia daugiau nei 30 min intensyvaus skverbimosi bent trijų medžiagų iš sąrašo.

(3) Atsparumas mikroorganizmams. AQL – priimtinas kokybės lygis. Kokybės tikrinimo bandymas, kurio metu nustatomas nekokybiškų pirštinių vienetų skaičius iš šimto vienetų imties.

Žemiau pateikta lentelė padės pasirinkti tinkamas medžiagas, iš kurių turi būti pagaminta pirštinė, norint apsisaugoti nuo skirtingų tipų chemikalų.

 

EN 60903 Atsparumas elektros srovei.

Norėdami apsisaugoti nuo elektros srovės keliamo pavojaus privalote naudoti specialias pirštines. Pirštinės , kurios pagamintos ir patvirtintos pagal EN standartą 60903 yra vienintelės pirštinės, kurios turėtų būti naudojamos, kai yra rizika gauti elektros iškrovą. Norint, kad pirštinės suteiktų geriausią apsaugą, svarbu žinoti, kurio dydžio įtampos lygį jos gali atlaikyti.

Žemiau pateiktoje lentelėje nurodytos pirštinių klasės ir jų toleruotini skirtingi įtampos lygiai. Siekiant apsisaugoti nuo elektros srovės bei nuo susidėvėjimosi ir plyšimo, pavyzdžiui aštrių kabelių, specialiai sukurta pirštinė gali būti dėvima ant EN 60903 pirštinės.

 

EN 10819 Atsparumas vibracijai.

Standartas patvirtina, kad pirštinės neturi padidinti vidutiniškai stiprių dažnių (31,5Hz iki 200Hz) vibracijos. Aukšto dažnio (nuo 200Hz iki 1250Hz) pirštinės turi sumažinti vibracijos lygį 40%.

 

EN 12477 Suvirintojų pirštinės.

  

Šis standartas nurodo, kad pirštinės yra skirtos suteikti tiek rankų tiek riešo apsaugą suvirinimo ar panašaus pobūdžio darbo metu. Standartas EN 12477 yra EN 388 ir EN 407 derinys. Suvirinimo pirštinės pateikia atsparumą smulkiems išlydyto metalo lašams, trumpalaikio poveikio konvekcinės šilumos srautui. Suvirinimo pirštinės žymėtos šiuo standartu taip pat suteikia apsaugą nuo mechaninių sužeidimų.

 

EN 455 Reikalavimai vienkartinėms pirštinėms naudojamoms medicinoje.

Šis standartas nustato reikalavimus vienkartinėms medicininėms pirštinėm. Standarte yra apibrėžtas nepralaidumas, dydis, stiprumas ir storis. Taip pat maksimalus lankstumas ir biologinės saugos savybės.

 

EN 511 Atsparumas šalčiui.

Pagal šį standartą yra vertinami du dalykai: 1. Kaip pirštinės medžiaga toleruoja šaltį 2. Medžiaga turi izoliacinių savybių esant kontaktui.

Paskutinis skaitmuo šalia piktogramos nurodo, ar vanduo įsigeria į pirštinę po 30 minučių. Piktogramą lydi 3 skaitmenų kodas.

Pirmasis skaitmuo rodo konvekcinį šaltį (veiklos rezultatų lygis 0-4).

Antrasis skaitmuo rodo atsparumą kontakto su šalčiu metu (veiklos rezultatų lygis 0-4).

Kuo didesnis lygis, tuo geresnės yra pirštinės izoliacinės savybės.

Trečiasis skaitmuo rodo pralaidumą vandeniui (eksploatacijos lygį 0 arba 1).

0 = vanduo įsiskverbia po 30 minučių.

1 = vanduo neįsiskverbia po 30 minučių.

 

 

 

 

 

 

 

 

DRABUŽIŲ SKALBIMO IR PRIEŽIŪROS ŽENKLINIMAS

MASCOT WORKWEAR DRABUŽIŲ IR AVALYNĖS IŠMATAVIMAI

REWELLY, CANNYGO IR G-SAFETY DRABUŽIŲ IŠMATAVIMAI

BATŲ DYDŽIAI IR STANDARTAI

Batų dydžiai

Pagrindiniai batų dydžiai

US

UK

EUROPA

PĖDOS ILGIS (CM)

6

5,5

38,5

24

6,5

6

39

24,5

7

6

40

25

7,5

6,5

40,5

25,5

8

7

41

26

8,5

7,5

42

26,5

9

8

42,5

27

9,5

8,5

43

27,5

10

9

44

28

10,5

9,5

44,5

28,5

11

10

45

29

11,5

10,5

45,5

29,5

12

11

46

30

13

12

47,5

31

14

13

48,5

32

15

14

49,5

33

 

Vyriškų batų dydžiai

Pėdos ilgis (cm)

23,5

24

24,5

25

25,5

26

26,5

27

27,5

28

28,5

29

29,5

30

30,5

31

31,5

Pėdos ilgis, coliais

9,3

9,4

9,6

9,8

10

10,2

10,4

10,6

10,8

11

11,2

11,4

11,6

11,8

12

12,2

12,4

Žemyninė Europa

37

37.5

38

39

40

40,5

41

42

43

43,5

44

45

46

46,5

47

48

49

JAV, Kanada

5

5,5

6

6,5

7,5

8

8,5

9

9,5

10

11

11,5

12

12,5

13

14

14,5

UK, Australija

4

4,5

5,5

6,5

7

7,25

7,75

8

8,5

9

9,5

10,5

11

11,5

12

12,5

13

Japonija

23,5

24

24.5

25

25,5

26

26,5

27

27,5

28

28,5

29

29,5

30

Rusija

36

37

38

38,5

39

40

40,5

41

42

42,5

43

44

44,5

45

46

46,5

47

Prancūzija

36,5

37

37,5

38

39

40

41

42

42.5

43

44

45

46

46,5

47

47,5

48

Kinija

37

39

40

41

42

43

44

45

46

47

47,5

48

Korėja

235

240

245

250

255

260

265

270

275

280

285

290

295

300

305

310

315

Meksika

4,5

5

6

6,5

7

8

9

10

10,5

11,5

12,5

13

14

14,5

15,5

Moteriškų batų dydžiai

Pėdos ilgis (cm)

21,5

22

22,5

23

23,5

24

24,5

25

25,2

30

30,5

31

31,5

32

32,5

33

33,5

Pėdos ilgis, coliais

8,5

8,7

8,9

9,1

9,3

9,4

9,6

9,8

9,9

11,8

12

12,2

12,4

12,6

12,8

13

13,2

Žemyninė Europa

34

34,5

35

36

37

37,5

38

39

39,5

40

40,5

41

42

43

43,5

44

45

JAV, Kanada

3,5

4

5

5,5

6

6,5

7

7,5

8

8,5

9

9,5

10

10,5

11

12

12,5

UK

2,5

3

3,5

4

4,5

5

5,5

6,5

7

7,5

8

9,5

10,5

11,5

13

Japonija

21,5

22

22,5

23

23,5

24

24,5

25

25

25,5

26

26,5

27

27,5

28

28,5

29

Rusija

34

34,5

35

36

37

38

39

40

41

42

43

43,5

44

Prancūzija

35

35,5

36

37

37,5

38

38,5

39

40

41

42

43

44

Australija

3,5

4

4,5

5,5

6

6,5

7

7,5

8,5

9

10,5

11

11,5

12,5

14

Meksika

4,5

5,5

6

6,5

7

7,5

8

9

10

11

12,5

Kinija

35

35

35,5

36

37

38

39

40

40,5

41

42

43

44

45

46

47

49

Korėja

220

225

230

235

240

245

250

255

260

265

270

Darbo avalynės saugos standartai

EN ISO 20345

 

SB                 Minimalūs reikalavimai (nekenksmingumas, komfortas, tvirtumas, batų noselė atspari smūgiams ir suspaudimui 200 J)

S1                 SB + uždaras kulnas + antistatinė avalynė + energijos absorbavimas bato pade + padas atsparus tepalams ir kurui

S1P               S1 + pado atsparumas pradūrimams

S2                 S1 + vandeniui nelaidus bato viršus

S3                 S2 + pado atsparumas pradūrimams + dygliuotas padas

S4                 Pagrindiniai reikalavimai + antistatinės savybės, energijos absorbacija kulno zonoje

S5                 S4 + bato pagrindo atsparumas pradūrimui,  padas su pakilusia briauna

 

Apsauginių batų ženklinimas

A                   Antistatinė avalynė

AN                Kulkšnies apsauga

CI                 Šalčio izoliacija

E                   Energijos absorbavimas bato pade

ESD              Statinės energijos absorbavimas

FO                Padas atsparus tepalams ir kurui

HI                 Karščio izoliacija

M                  Pėdų apsauga

MT                Papildoma batų viršaus apsauga nuo 100J energijos

P                   Pado atsparumas pradūrimams

SRA              Atsparumas slydimui ant šlapių keraminių plytelių + vanduo su muilo tirpalu

SRB              Atsparumas slydimui ant lygaus plieno su glicerinu

SRC              SRA + SRB

WR               Atsparumas vandeniui

WRU            Vandeniui nelaidus bato viršus

HRO             Atsparus 300°C karščiui padas

Rewelly Light kolekcijos drabužių dydžių lentelė